Merhaba!

Hep ilgi duyduğum ama pek de üzerine düşmediğim fotoğraf çekme olayına, 2012 yılı başında  “Bir test ederim kendimi, eğer biraz oynar sonra bırakırsam çok da zarar etmem” diye düşünerek giriş seviyesi bir makina (Sony Nex5n) ile giriştim.

Ancak çok zevk aldım! Haftasonları arkadaşlarımı peşime takıp Istanbul’u turlamaya, fotoğraflar çekmeye başladım. En başta İstanbul’u arkadaşların fotoğraflarını çekmek için arka plan malzemesi olarak kullanırken, bir anda esas güzelliğin bu arka planda olduğunu farkettim. Fotoğraf turlarına yanımda arkadaşlarım olmadan çıkmaya başladım – İstanbul’u sokak sokak gezmek, daha önce farketmediğim güzelliklerinin farkına varmak, yanından onlarca defa geçtiğim binaların aslında ne kadar çekici olduklarını görmek benim için çok farklı bir deneyim oldu.

Dijital fotoğrafların ayrıca bir de dijital süreçten geçirilmesiyle daha da çarpıcı hale getirilmesi olayı ise beni daha da etkiledi.

Halen amatörüm, halen bu işi keyif için yapmaktayım. Kendime “fotoğrafçı” demek bu işi hakkıyla yapanlara hakaret etmek gibi olur. Ama kendi çektiğim fotoğrafları o kadar beğenir oldum ki (cümle içindeki gizli megalomanı bulunuz!) , onları sadece Facebook arkadaşlarımla paylaşmanın dışında da birşeyler yapmak istedim.

İşte bu yüzden bu internet sitesinde buluştuk.

Takipte kalırsanız sevinirim!

Can Yalçın

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>