Ihlamur Kasrı Fotoğrafları

Geçtiğimiz haftasonu fotoğraf çekmek için Milli Saraylar bünyesinde olan Ihlamur Kasrını ziyaret ettim. Daha önce Beşiktaş’ta yaşamama rağmen bir kere bile kapısından içeri girmediğim kasır (kendimden utandım), fotoğrafçılık hobisinin getirdiği “gezeyim ve fotoğrafını çekeyim” turlamalarımın yeni durağı oldu – fotoğraf çekmenin bir güzel yanı da bu olmalı!

2 binadan oluşan kasır, bir anda şehrin görültüsünden ve koşturmasından koptuğunuz büyük bir bahçe içinde yer alıyor. Eline kitabını alan buraya koşmuş, çok huzurlu ve keyifli bir ortamı vardı.

Binalardan ilki Maiyet Köşkü, diğeri ise esas bina olan Merasim Köşkü. Bu iki bina haricinde bahçe içinde bir havuz, bir adet tarihi çeşme, bir de kafetarya var. Malesef binaların içinde fotoğraf çekmeye izin verilmiyordu, o yüzden sizinle burada sadece binaların dış cephelerini ve bahçe detaylarını paylaşacağım.

Yolunuz Beşiktaş’a düşerse mutlaka biraz dinlenmek, kafanızı dinlemek ve bu harika binaları görmek için bir mola verin.

Ihlamur Kasrı hakkında detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Ihlamur Kasri 1.jpgIhlamur Kasri 2.jpgIhlamur Kasri 3.jpgIhlamur Kasri 34.jpgIhlamur Kasri 4.jpgIhlamur Kasri 6.jpgIhlamur Kasri 7.jpgIhlamur Kasri 91.jpg

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>