Ayasofya – Hagia Sophia Fotoğrafları

Çok yakın bir arkadaşım var, Selin. Kendisi aynı zamanda Meraklı Nane sitesinin sahibi. (Mutlaka ziyaret edin!!)

Selin birçok şeyi merak eder ve hemen araştırmaya başlar. Acaba ne olmuş, ne zaman olmuş, nasıl olmuş. Sonra bunları blog’unda paylaşır.

Kendisi son zamanlarda İstanbul’un tarihini araştırıyor. İstanbul nasılmış, Türkler nasıl almış, sonrasında neler olmuş. Bu araştırdıkları sonucunda o kadar güzel ve ilginç bilgiler çıkmış ki, birgün yakın arkadaş çevresini bir Sultanahmet gezisine götürmeyi teklif etti. Hem bize gezdiriyor, hem de daha önce hiç duymadığımız hikayeleri anlatıyor.

İlk olarak Ayasofya‘yı ziyaret ettik. Ayasofya’ya daha önce defalarca gitmiş olan ben, Selin’in anlattığı hikayelerle şaşkına döndüm. Meğer neler neler varmış, daha önce bilinçsizce gezip durmuşuz. Bir yandan hikayeleri dinledim, bir yandan da birkaç fotoğraf çektim. Güya bütün Sultanahmet’i gezecektik, ancak hikayeler o kadar çoktu ki, Ayasofya’dan çıkamadık bir türlü. En kısa zamanda birkez daha buluşup Topkapı Sarayına gideceğiz bu sefer.

Selin’in hikayelerini burada anlatamam sizlere, ama çektiğim fotoğrafları paylaşabilirim.. Buyrun bakalım:

.

1 ayasofya hagia sophia.jpg2 ayasofya hagia sophia (2).jpg3 ayasofya hagia sophia (2).jpg3 ayasofya hagia sophia.jpg4 ayasofya hagia sophia.jpg6 ayasofya hagia sophia.jpg

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

*
*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>